menu

Career

You will
love this job!

Martin | IT Manager

Laid-back
workplace guaranteed!

Fany | Social Media Analyst

Join
our team

Petr | Helpdesk

We are looking for buddies
who enjoy life

PHP Back-end
Developer

Fundamental project logic

In this position you will work in a team together with project managers, your supervisor and other developers. Your task will be to develop existing applications we have created for our clients and work on new ones.

more

Customer Care Specialist

Be a support for our clients

We are looking for new member to our customer care team who likes to communicate. Phone and e-mail requests are waiting for you. They need to be completed!

more

Social Media Listening Executive

Listening, analysis, improvement

We are looking for a new colleague for the position of Social Media Listening Executive. In this position you will analyze and evaluate information and contributions on social networks and other Internet resources. You will create reports and presentations.

more

PPC Specialist Senior

Create successful online campaigns with us

We are looking for reinforcement to our team, which enjoys PPC. In this position, you will design, manage and evaluate online campaigns for our clients.

more

Front-end Developer

Front-end s radostí ze života

Na této pozici budeš pracovat v týmu společně s projektovými manažery, svým nadřízeným a ostatními developery. Tvým úkolem bude práce na stávajících aplikacích a webech, které jsme vytvořili pro naše klienty, a pracovat na nových.

more

Copywriter

kreativní pisatel

která/ý se dobře orientuje v digitálním světě. V této pozici budeš vytvářet atraktivní obsah příspěvků na webu a sociálních sítích pro naše klienty. Budeš se podílet na tvorbě content plánů a strategií.

more

manager/ka helpdesku

Buď oporou pro naše klienty

Hledáme kolegyni nebo kolegu, která/ý se postaví do čela našeho skvělého helpdesku. Nepoužíváme call scripty - místo toho laskavě pečujeme o zákazníky. Nic neprodáváme, jen radíme a podporujeme.

more

Join us

Team Adbros